Serkan Ocak

Loading

Travel Blog

Türkiye’yi baştan başa koştu, 5500 çocuğa dokundu

Türkiye’yi baştan başa koştu, 5500 çocuğa dokundu

Toplam 1.645 km. yol yaparak ‘Eğitime Koşar Adım’ı projesini tamamladı. Uysal, büyük koşusuna Artvin Atatepe’deki Atatürk Anıtı’ndan başladı. Sırasıyla Erzurum, Bayburt ve Gümüşhane’den geçen Uysal, 23 Nisan’da Erzincan’a ulaştı. Daha sonra Sivas, Kayseri ve Nevşehir’e ulaşarak yolu yarıladı. Ardından Aksaray, Konya, Isparta, Denizli’ye uğradıktan sonra 6 Haziran’da Köyceğiz’de koşusunu bitirdi. 

Yola çıkmadan önce 5 bin çocuğun bir yıllık eğitim masrafını karşılamayı hedefleyen Uysal, 550 bin TL bağış toplayarak 5500 çocuğun eğitim masrafına yetecek paraya ulaşmış oldu. 2000 yılından bugüne TEGV mütevelli üyesi olan Yılmaz Erdoğan, bu final günü için Köyceğiz’deki çiftliğinin kapılarını açtı. Koşunun son kilometrelerinde Uysal’a eşlik eden Erdoğan projeyle ilgili “Ahmet Uysal’ı kutluyorum. Hepimiz birçok konuyla ilgili çok konuşuyoruz ama onun kadar çok koşmuyoruz. Ahmet Uysal’ın katkısı, bilmenin yetmediği, yapabilmenin önemli olduğu çağımıza çok güzel bir örnek” dedi. TEGV Genel Müdürü Sait Tosyalı ise bitiş çizgisini beraber geçen Erdoğan ve Uysal’a madalyalarını vererek teşekkür etti. 

Uysal, koşusunun ardından yaptığı açıklamada, çocukluğundan bu yana Türkiye’yi baştan sona koşarak geçmeyi hayal ettiğini, bunu yaparken aynı zamanda da çocukların eğitimen destek olmaktan büyük mutluluk duyduğunu anlattı. 

http://www.hurriyet.com.tr/seyahat/turkiyeyi-bastan-basa-kostu-5500-cocuga-dokundu-40861442

Paylaş

YORUMLAR