Serkan Ocak

Loading

Travel Blog

Gazeteci Serkan Ocak Beykent TV'nin konuğu oldu

Gazeteci Serkan Ocak Beykent TV'nin konuğu oldu

Serkan Ocak, Beykent TV'de meslek hayatını anlattı. Zamanında stajyerlik yaptığı gazetede şimdi Seyahat İlavesi Yayın Yönetmeni olarak görev yapmasının süreçlerini paylaştı.  

Serkan Ocak / serkan.ocak@hurriyet.com.tr

Serkan Ocak katıldığı Beykent TV'de gazeteci olma sürecini anlattı. Stajyerlik yaptığı gazetede şuan Seyahat İlavesi Yayın Yönetmenliği yapan Serkan Ocak, kariyerinin ilk başlarında gazeteci olmamak için direndiğini belirtti. Serkan Ocak, ''Çok klasik bir laf ama gazeteci olunmaz gazeteci doğulur sözü doğrudur. O merak hissi hangi işi yaparsam yapayım benden bir türlü çıkmadı. Hatta eskiden arabalara binip İstanbul'da asayiş berkemal mi diye geziyordum ve telsiz dinliyordum.'' dedi. 

Bunların yanı sıra Serkan Ocak, ''Eğer bir insanda gazetecilik sevgisi varsa zorlukları pek fazla düşünmüyorsun. Mesela Suriye'ye gittiğimde betonda yattım, iki gün boyunca yiyecek bir şey bulamadım. Yani gazetecinin bu konuda sınırı geniş olmalı. Tabii ki kahvem köpüklü gelmediği zaman da kızdığım oldu ama gazeteci bunların hepsini yaşamalı ve alışmalı.'' dedi. Serkan Ocak, ''Ben soğan yiyemem, ben böcek göremem demekle olmuyor. Ben böcek göremem diyen birisi zaten nasıl çevre muhabiri olabilir, ben temiz çarşaf istiyorum diyen gazeteci adayı nasıl gidecek savaş muhabiri olacak? Yani aslında biraz hayatta da kendini iyi yetiştirmiş olmak gerekiyor.'' diyerek sözlerine devam etti. 

HABER AKADEMİSİ / Serkan Ocak

https://www.youtube.com/watch?v=GfsAfEmwM7M

Paylaş

YORUMLAR