Serkan Ocak

Loading

Travel Blog

Eskiden halı yıkıyordu şimdi sevgilisiyle dünyayı geziyor

Eskiden halı yıkıyordu şimdi sevgilisiyle dünyayı geziyor

Jack Morris ve sevgilisi Lauren Bullen, dünyanın en ünlü Instagram fenomelerinden. 2.7 milyon takipçileri var. Her koydukları fotoğraf yüzbinlerce ‘like’ alıyor. Jack henüz 27 yaşında. Aslında altı yıl öncesine kadar İngiltere’re bir halı yıkama şirketinde çalışıyordu. Sabah 9’dan akşam 5’e kadar halı yıkıyordu. Şimdi ise dünyanın en romantik, en sıcak ülkelerini dolaşıyor. İki yıl önce gittiği Fiji’de kendisi gibi gezgin olan Lauren ile tanıştı. Şimdi dünyayı birlikte turluyorlar. Neredeyse her yere bedava gidiyorlar. Üstelik ayda ortalama 7 bin pound da (yaklaşık 37 bin TL) para kazanıyorlar. Jack ve Lauren’i İstanbul’da düzen İnflow Global Summit etkinliğinde yakaladık. Tam da 14 Şubat Sevgililik Günü öncesinde merak ettiklerimizi sorduk.

 

Şu anda Instagram’da dünyanın en ünlü isimleri arasındasınız. Biraz kendinizden bahsedebilir misiniz? Eskiden nasıl bir hayatınız vardı? Instagram maceranız nasıl başladı? 
- Büyürken en büyük tutkum kaykay yapmak ve kaykayla alakalı içerikler oluşturmaktı. Her şey ben 12 yaşındayken başladı.O zaman bile arkadaşlarımla beraber VHS kameralarla kaykay videoları çekiyordum. Liseyi bitirdiğimde kaykay dışında ne yapmak istediğime dair hala hiçbir fikrim yoktu. 21 yaşına kadar geçinebilmek için halı temizleme işi yaptım. Ancak her sabah uyandığımda kendimi robot gibi hissediyordum ve ufkumu geliştirmek için yeni bir şey yapmam gerektiğini fark ettim. Bangkok’a gelecekle ilgili hiçbir şey düşünmeden, tek yön bir bilet aldım. Instagram da tam zamanında çıktı ve yolculuğuma devam etmemi sağladı.

Instagram hayatınıza neler kattı? 
- Sanırım bununla ilgili en havalı şey (hâlâ daha kafamda toparlamaya çalışıyorum) ister ‘ilham verici, motive edici veya sadece sınırların dışında düşündürmek. İster hayalleri takip etmek üzerine yeni fikirler keşfetmek’ olsun bir sürü şey kattı benim hayatıma. Bir sürü kişinin hayatına da etki edebiliyorum.

Dünyanın dört bir yanındasınız sürekli. Sabit yaşadığınız bir yer var mı? 
- Teknik olarak şu anda hiçbir yerde yaşamıyorum çünkü her ay seyahat ediyorum.Birleşik Krallık’ı hâlâ daha evim olarak görüyorum ama aynı zamanda seyahatlerimin arasındaki vaktimin büyük bir çoğunluğunu geçirdiğim Bali’de de bir evim var. Bali’deyken günlerim gerçekten çok sakin geçiyor ve işim olmadığı zaman genelde spor salonuna, plajda veya havuz kenarında güneşlenmeye, arkadaşlarımla buluşmaya ve her köşede bulabileceğiniz sayısız, lezzetli ve sağlıklı yiyecek mekanlarına gidiyorum.

Fotoğraflarınız genellikle yaz ve deniz temalı. Bunun nedeni nedir? Özellikle mi sıcak yerlerden fotoğraf koyuyorsunuz?  
- Kesinlikle bilerek koyuyorum. Hayatımın 21 senesini İngiltere’de geçirdikten sonra bunu telafi etmek için 21 seneyi de tropik yerlerde geçirmem gerek. Seyahatlerimi genellikle ılıman ve kuru iklimi olan yerlere planlıyorum ama birkaç kış tatili planım da var. Şu anda Finlandiya’dayım... Bir igloda kalıyorum.

Sürekli seyahat etmek, yolda olmak artık sizin için bir yaşam biçimi mi? Önceki hayatınıza dönmeyi düşünüyor musunuz? 
- Evet evimden ayrıldığımdan beri bir yaşam tarzı haline geldi. Tumblr’da tropik yerlerden resimler gördüğümü ve Instagram’ı da ilk kez yüklediğimde “Lanet olsun, bu hayata sahip olmak istiyorum” dediğimi hatırlıyorum.

21 yaşıma kadar sabah 9 akşam 5 olmak üzere halı temizliyordum. Şunu kesinlikle söyleyebilirim ki bir daha asla o işe veya 9-5 şeklinde çalışacağım bir işe geri dönmeyeceğim.

 

Senin gibi olmayı ve hayallerini gerçekleştirmeyi isteyen birçok insan var. Hayatın aslında gerçekten de lüks ve eğlenceli bir yolculuk mu?  
- Hayatımı seviyorum ve şu anda sahip olduğum her şey için şükrediyorum çünkü herkes gibi benim de yüzleşmem gereken sorunlarım vardı.

Instagram’da paylaştığım her şey içten olmasına rağmen, genelde insanlara ilham vermek ve morallerini yükseltmek için hayatımın sadece olumlu yönlerini paylaşıyorum. Biliyorum şu anda sosyal medya figürlerinin hayatı gerçek olmayan bir şekilde yansıttığı yönünde spekülasyonlar var ancak bu benim için geçerli değil. Belki hayatımın en güzel anılarının yüzde 10’unu paylaşıyorum ama hepsi tamamen gerçek.

Fotoğrafların arkasında büyük bir takım var mı? Yoksa her şeyle Lauren ile birlikte mi ilgileniyor musunuz? 
- Şimdiye kadar içeriği oluşturan ve düzenleyen yanlızca Lauren ve bendim.

Türkiye’ye peki daha önce geldiniz mi? Nereleri gezdiniz/sevdiniz? 
- Türkiye’ye yalnızca bir kere geldim. Bayıldım! En sevdiğim yer Kapadokya oldu, başka bir dünyaya gitmek gibiydi. Istanbul’a ilk kez geliyorum o yüzden çok heyecanlıyım.

Şimdiye kadar kaç ülkeye gittiniz? 
- Açıkçası hiç saymadım. Ben gittiği ülkeleri sayan veya gittiği yerlere tik atan biri değilim.Her ülkede yeteri kadar vakit geçirmeyi seviyorum ve genelde gittiğim ülkelere tekrar gidiyorum ama sanırım 60 kadar ülkeye gittim.

 

Peki sizin en favori, romantik mekânın neresi? 
- Bu zor bir soru ama sanırım Cook Adaları diyeceğim. Lauren yakın zamanda bana bir sürpriz yaparak doğum günümde oraya götürdü. Oranın henüz büyük tatil köyleri ve oteller tarafından bozulmamış doğal güzelliğini seviyorum. Cook Adaları’nda her şey çok basit ve benim sevdiğim de bu.

 

Gitmek istediğin ama henüz yapamadığın bir yer var mı? 
- Güney Amerika. Önümüzdeki aylarda gideceğim!Fotoğraflar: Jack Morris ve Lauren Bullen 
 

 

http://www.hurriyet.com.tr/seyahat/galeri-eskiden-hali-yikiyordu-simdi-sevgilisiyle-dunyayi-geziyor-40736253#page-2

Paylaş

YORUMLAR